سایت در حال بارگذاری است ...
info@aktronics.net هر روز 9 صبح الی 4 بعد از ظهر بجز پنجشنبه و جمعه ایران، تهران

ماجراجویی در دنیای رترو گیمینگ با گروه رویال گیم

تا قبل از اینکه با گروه رویال گیم در راستای توسعه و تحقیق و گسترش رتروگیمینگ همراه بشم، درک چندانی نسبت به علاقه ی مردم نسبت به سیستم ها و کنسول های قدیمی نداشتم. اما از وقتی رفتار علاقه مندان رتروگیمینگ را در رابطه با کنسول هایی که در زمان گذشته داشته اند و همچنین خاطرات آن ها را شنیدم، حس آن ها را درک می کنم. طی چندین ماه گذشته همراهی با تیم رویال گیم نتایج بسیار مطلبی را به همراه داشته است که در ادامه به آن ها بیشتر می پردازیم.

همکاری با تیم رویال گیم هم به عنوان یک چالش کاری تجربه ای آموزنده و مفید بوده و هم به عنوان یک تجربه ی شخصی. تیم رویال گیم برگرفته از یکی از با تجربه ترین تعمیر کاران رترو در ایران جناب آقای مهندس امید تاجیک و اعجوبه برنامه نویسی جناب آقای مهندس محسن شاهد است که هر کدام از آن ها در راستای کار خود دارای کوهی از تجربه و دانش هستند. همکاری با این دو عزیز به طور قطع یک تجربه ی شیرین و آموزنده بود است. در طی این همکاری پروژه های بسیار جالبی برای اولین در ایران یا در دنیا به نتیجه رسیده اند که در ادامه بیشتر به آن ها می پردازیم.

پروژه AV کردن آتاری ۲۶۰۰ – کدنیم AVAT

این پروژه جزء اولین پروژه های انجام شده توسط تیم بود، هرچند که این فرآیند توسط افرادی دیگری چه در ایران و چه در دنیا انجام شده است و جزء پروژه های تک نیست. اما تا کنون این پروژه توسط هیچ فردی در هیچ کجای دنیا با این کیفیت تصویر و به این تمیزی انجام نشده است. برای این پروژه برد های تبدیلی برای مدل های بزرگ و مدل های رنگین کمانی در نظر گرفته شده است که با حذف کردن سیگنال RF و اضافه کردن خروجی AV کیفیت تصویر و سازگاری آن با تلویزیون های LCD و LED را فراهم می سازد. تصویر زیر مربوط به مدل رنگین کمانی است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه اینجا کلیک کنید.

پروژه ی دریم باکس – کدنیم DREAMBOX

پروژه ی دریم باکس با هدف احیای کنسول دریم کست توسط مهندس شاهد شروع و توسط تیم رویال گیم به سرانجام رسید. متاسفانه تقریبا تمامی کنسول های سگا دریم کست بخاطر عمر زیاد یا سوء استفاده های انجام شده با بازی های بی کیفیت کپی شده غیر اوریجینال لنز سالمی ندارند و عملا بازی کردن با آن ها غیر ممکن است. پروژه ی دریم باکس با هارد خور کردن کنسول دریم کست و اضافه کردن خروجی های رایج مانند RCA و VGA و مهم تر از همه حذف لنز و قابلیت بوت مستقیم از روی هارد این امکان را فراهم می سازد تا این کنسول بازی مجددا احیا شود و امکان استفاده ی مجدد از آن فراهم شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه اینجا کلیک کنید.

پروژه ی اوردرایو آتاری ۲۶۰۰ – کدنیم AKART

اوردرایو کارتریجی است که توسط آن امکان اجرای بازی ها از روی رم میکرو اس دی فراهم می شود و دیگر نیازی به تهیه ی کارتریج های مختلف نیست. این کارتریج تمامی بازی های کنسول را که به صورت “فایل رام” جمع آوری شده اند و به راحتی از روی اینترنت قابل دانلود هستند را روی کنسول اجرا می کند. با استفاده از این کارتریج امکان اجرای تمامی بازی های ساخته شده برای کنسول فراهم می شود. پروژه ی اوردرایو آتاری به صورت یک گام ساده تر در راستای ساخت کارتریج اوردرایو سگا مگادرایو آغاز شد و بعد از مدتی با توجه به پتانسیل بالا تبدیل به یک پروژه ی اصلی شد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه اینجا کلیک کنید.

پروژه ی اوردرایو سگا مگادرایو / سگا جنسیس – کدنیم SEACART

اوردرایو کارتریجی است که توسط آن امکان اجرای بازی ها از روی رم میکرو اس دی فراهم می شود و دیگر نیازی به تهیه ی کارتریج های مختلف نیست. این کارتریج تمامی بازی های کنسول را که به صورت “فایل رام” جمع آوری شده اند و به راحتی از روی اینترنت قابل دانلود هستند را روی کنسول اجرا می کند. با استفاده از این کارتریج امکان اجرای تمامی بازی های ساخته شده برای کنسول فراهم می شود. پروژه ی اوردرایو سگا یکی از پروژه های رویایی مهندس تاجیک بعد از ماه ها تلاش، ماه ها برنامه نویسی، ماه ها طراحی سخت افزاری به نتیجه رسید و هم اکنون قابل ارائه است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه اینجا کلیک کنید.

پروژه ی مادچیپ کپی خور گیم کیوب – کدنیم CENOCHIP

با توجه ی به قدیمی بودن کنسول گیم کیوب و عدم وجود مادچیپ مناسب جهت کپی خور کرد این کنسول، تیم رویال گیم تصمیم به ساخت مادچیپ ثنوچیپ گرفت. با استفاده از این مادچیپ امکان اجرای بازی های غیر اوریجینال یا رایتی و امکان اجرای بازی های ریجن مختلف روی کنسول گیم کیوب فراهم می شود. این پروژه در آینده با پروژه ی بعدی ادغام و کنسول گیم کیوب را احیا خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این پروژه اینجا کلیک کنید.

پروژه ی در حال ساخت فلش خور کردن گیم کیوب – کدنیم GCFLASH

باتوجه یه به اینکه پیدا کردن دیسک مناسب جهت رایت و لنز سالم جهت اجرای بازی های گیم کیوب امری بسیار سخت شده است، پروژه ای برای فلش خور کردن گیم کیوب در نظر گرفته شده است که در حال حاضر در دست بررسی است و در آینده ی نزدیک به نتیجه خواهد رسید. بعد از تکمیل این پروژه امکان اجرای بازی های گیم کیوب از طریق فلش وجود خواهد داشت و دیگر نیازی به خرید دیسک و … نیست.

پروژه ی در حال ساخت اوردرایو سوپرنینتندو – کدنیم SUPERCART

علاوه ی بر اوردرایو های آتاری و سگا، تیم رویال گیم قصد دارد با ساخت اوردرایو برای کنسول سوپر نینتندو امکان اجرای بازی های این کنسول را نیز برای علاقه مندان فراهم سازد. ساخت این اوردرایور نیز در دست بررسی است و در آینده به نتیجه خواهد رسید. بعد از تکمیل این پروژه امکان اجرای بازی های سوپرنینتندو بر روی تمامی دستگاه ها به صورت مستقیم از روی رم میکرو اس دی فراهم خواهد شد و دیگر نیازی به خرید کارتریج های مختلف نیست.

در مورد گروه رویال گیم

تیم رویال گیم برگرفته از یکی از با تجربه ترین تعمیر کاران رترو در ایران جناب آقای مهندس امید تاجیک و اعجوبه برنامه نویسی جناب آقای مهندس محسن شاهد واقع در میدان امام خمینی تهران، پاساژ مطیعی، طبقه ی زیرهمکف، پلاک ۹ و ۱۰ مشغول به فعالیت است. علاقه مندان عزیز میتوانند بجز روز های تعطیل بین ساعت ۱ تا ۷ شب به صورت حضوری به رویال گیم مراجعه کنند و از خدمات و محصولات رویال گیم بهره مند بشوند.

ابوالفضل خزائی

145 مطلب منتشر شده

سلام من ابوالفضل خزائی میزبان شما در این سایت هستم، یک مهندس و مدرس الکترونیک با دو دهه تجربه در زمینه ی مهندسی الکترونیک، مکانیک و مکاترونیک. در این سایت سعی کردیم با آموزش های رایگان راهنمای شما باشیم و با دوره های تخصصی مختلف آموزگار شما باشیم تا شما را با کمترین مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن وارد بازار کار کنیم و به نتیجه مطلوب برسانیم. امیدواریم از مطالب ما نهایت لذت و استفاده را ببرید.

درباره این مطلب نظر دهید !