سایت در حال بارگذاری است ...
info@aktronics.net هر روز 9 صبح الی 4 بعد از ظهر بجز پنجشنبه و جمعه ایران، تهران
  • 4.4

روشن کردن لوازم منزل با باتری کتابی؟!

سوال فنی مهندسی – روشن کردن لوازم منزل با باتری کتابی؟!

 

مقدمه ای در رابطه با این سوال فنی مهندسی

سلام وقت همگی بخیر، امیدوارم حالتون خوب باشه و اوقات خوبی رو داشته باشید. مسلما همانطور که همه ی شما عزیزان مطلع هستید ولتاژ برق شهری ما معمولا 220 ولت است و ولتاژ یک باتری کتابی 9 ولت، به نظر شما در صورتی که ما تعداد 25 عدد باتری 9 ولت کتابی را باهم سری کنیم و ولتاژی معادل 225 ولت یعنی حدودا برابر ولتاژ برق شهری فراهم کنیم آیا امکان روشن کردن لوازم منزل با این باتری های کتابی وجود دارد؟ اگر این امکان وجود دارد چرا و چجوری؟ اگر این امکان وجود ندارد به چه دلیل؟ اگر بعضی وسائل را میتوان و بعضی ها را خیر کامل توضیح دهید و الی آخر…

هدف این سوال فنی مهندسی

هدف از پرسیدن این سوال در ابتدا سنجش میزان اطلاعات شما در رابطه جریان های AC و DC و همچنین بیشتر کردن تعامل شما با سایت آموزشی ماست. مسلما ممکن این خیلی از شما جواب این سوال را بدانید و خیلی های دیگر خیر. لذا سعی را بر این گذاشتیم که در این طرح علاوه بر سنجش میزان اطلاعات شما تعامل شما را نیز با خودمان افزایش دهیم.

جوایز در نظر گرفته شده برای این سوال فنی مهندسی

در این سوال فنی مهندسی برای کلیه ی افرادی که این طرح شرکت می کنند جایزه نقدی در نظر گرفته شده است. کلیه ی عزیزانی که در بخش نظرات این مطلب نظر مناسبی را در جهت پاسخگویی به این سوال فنی مهندسی ارائه می کنند مبلغ 50،000 تومان اعتبار هدیه در سایت دریافت خواهند کرد و از بین جواب های دریافتی سه جواب برتری که دارای ارزش مهندسی بالاتری هستند انتخاب و جوایز ویژه ای به آن ها اهدا خواهد شد.

 

جایزه نفر سوم

  • مبلغ 250،000 تومان پاداش نقدی کیف پول سایت
  • جواب منتخب سوم از جناب  جواد قاسم زاده

جایزه نفر دوم

  • مبلغ 500،000 تومان پاداش نقدی کیف پول سایت
  • جواب منتخب دوم از جناب  امیر چوبدار

جایزه نفر اول

  • شرکت در یکی از دوره های سایت به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه
  • جواب منتخب اول از جناب  ادریس نوئی

نحوه ی شرکت در این سوال فنی مهندسی

شرکت در این طرح بسیار ساده است، در صورتی که تا کنون روی سایت ما عضو نشده اید ابتدا با کلیک بر روی این لینک برای خودتان در سایت ما یک اکانت کاربری تهیه کنید و در صورتی که عضو سایت هستید وارد سایت شوید. بعد از وارد شدن به سایت در زیر این مطلب نظر و پاسخ خودتان را نسبت به این سوال فنی مهندسی بنویسید (در بخش درباره این مطلب نظر دهید !). طبیعی است هرچه نظر شما پربارتر و پر معناتر باشد شانس بیشتری برای کسب جوایز برتر این طرح خواهید داشت. (همچنین لازم به ذکر است که در این طرح تنها جواب های محتوی دار بررسی خواهند شد لذا ارسال شکلک و خوش و بش عامیانه جواب محسوب نخواهند شد.)

 

مدت زمان شرکت در این سوال فنی مهندسی

برای شرکت در این سوال فنی مهندس نهایتا تا 29 دی ماه 1401 رای ساعت 12:00 ظهر فرصت باقیست. لازم به ذکر است جهت جلوگیری از کپی برداری از جواب سایر شرکت کنندگان کلیه ی جواب ها در روز 29 دی ماه 1401 منتشر خواهند شد و تا این مدت جواب های ارسالی شما به صورت محرمانه نزد ما باقی خواهند ماند.

 

سخن نهایی

هدف از اجرای این سوال فنی مهندسی مشارکت بیشتر شما عزیزان با وب سایت آموزشی ما است. امیدواریم در این طرح با تعداد مناسبی شرکت کننده مواجه باشیم تا در آینده نیز بتوانیم از این طرح های قشنگ ارائه کنیم لذا از همراهی و مشارکت شما صمیمانه متشکریم.

ابوالفضل خزائی

145 مطلب منتشر شده

سلام من ابوالفضل خزائی میزبان شما در این سایت هستم، یک مهندس و مدرس الکترونیک با دو دهه تجربه در زمینه ی مهندسی الکترونیک، مکانیک و مکاترونیک. در این سایت سعی کردیم با آموزش های رایگان راهنمای شما باشیم و با دوره های تخصصی مختلف آموزگار شما باشیم تا شما را با کمترین مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن وارد بازار کار کنیم و به نتیجه مطلوب برسانیم. امیدواریم از مطالب ما نهایت لذت و استفاده را ببرید.

درباره این مطلب نظر دهید !