سایت در حال بارگذاری است ...
info@aktronics.net هر روز 9 صبح الی 4 بعد از ظهر بجز پنجشنبه و جمعه ایران، تهران

کامیپوتر تک برد Raspberry pi

رزبری پای (Raspberry Pi) یک کامپیوتر تک برد به اندازه ی یک کارت اعتباریست که با توجه به اندازه کوچک، ورودی ها و خروجی هایی که برای آن تعبیه شده است امکان راه اندازی خیلی از ماژول ها را داراست و با کمی تفکر میتوان از این برد استفاده های باور نکردنی کرد. در حال حاظر این برد در چهار ورژن B ، A+ ، A و B+ ارائه شده است.

خب بعد از معرفی نوبت به راه اندازی این برد خواهد رسید.

اول از همه به این صفحه بروید و سیستم عامل مورد نیاز خود را دانلود نمایید.

صفحه دانلود رزبری پای – توصیه ی من به شما NOOBS و یا Raspbian

بعد از دانلود فایل فایل را اکسترکت کرده و طبق آموزش زیر بسته به انتخابتان عمل کنید.

Noobs

بعد از فایل فشرده را اکسترکت کنید. رم موردنظرتون رو فرمت کنید و فایل های اکسترکت شده را روی رم بریزید. رم را خارج کنید و به برد راسپبری متصل نمایید.

حال موس و کیبورد خود را به برد وصل کنید و آن را روشن کنید.۱ بعد از بالا آمدن برد بر روی Install کلیک کنید و اجازه دهید تا سیستم عامل مورد نظر نصب شود. بعد از نصب تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید و روی finish کلیک نمایید.

بعد از اتمام عملیات سیستم از شما یوزرنیم و پسورد میخواهد.

Username : pi & Password : raspberry

Raspbian

بعد از دانلود فایل فشرده را اکسترکت نمایید. فایل ایمیج اکسترکت شده را با نرم افزار Win32diskImager روی رم بریزید، بعد از اتمام عملیات رم را خارج و به برد راسپبری متصل نمایید.

حال موس و کیبورد خود را به برد وصل کنید و برد را روشن نمایید.* بعد از اتمام عملیات بوت تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید و برروی finish کلیک نمایید.

بعد از اتمام عملیات سیستم از شما یوزرنیم و پسورد میخواهد.

Username : pi & Password : raspberry

فرایند نصب سیستم عامل برروی این برد به پایان رسیده است. هرچند که برروی این برد امکان نصب سیستم عامل نصب آندروید وجود دارد ولی من اینکار رو توصیه نمیکنم.

برای رفتن به صفحه ی گرافیکی این برد از دستور startx استفاده نمایید.

اگر تمایلی به استفاده از استفاده کابل miro usb بر روی این برد ندارید، می توانید مثل من مستقیما سیم برق را روی برد لحیم نمایید. سیم مشکی – و سیم قرمز + برد است. سعی کنید حتی الامکان این دو سیم را برعکس به برد متصل نکنید که بردتان دچار مشکل نشود.

*نکته: برای راه اندازی این برد به یک نمایشگر با ورودی Av یا Hdmi ، یک موس ، یک کیبورد و یک منبع برق نیاز دارید. از شارژ های موبایل می توانید به عنوان منبع برق استفاده نمایید ولی قبل از اتصال شارژر حتما از هماهنگ بودن آن با برد اطمینان حاصل نمایید. لیست شارژر های پشتیبانی شده توسط رزبری پای

ابوالفضل خزائی

145 مطلب منتشر شده

سلام من ابوالفضل خزائی میزبان شما در این سایت هستم، یک مهندس و مدرس الکترونیک با دو دهه تجربه در زمینه ی مهندسی الکترونیک، مکانیک و مکاترونیک. در این سایت سعی کردیم با آموزش های رایگان راهنمای شما باشیم و با دوره های تخصصی مختلف آموزگار شما باشیم تا شما را با کمترین مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن وارد بازار کار کنیم و به نتیجه مطلوب برسانیم. امیدواریم از مطالب ما نهایت لذت و استفاده را ببرید.

درباره این مطلب نظر دهید !